Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

Konec ICQ, možná náhrada...

lisakVUK
[1] Vložil lisakVUK dne 27.06.2024 v 16:37:15, Odpovědět
IP hash: eec184fb2a861f66

Většina z vás asi zaznamenala, že servery pro IM ICQ po 28 letech oficiálně ukončily provoz. Nicméně existuje několik alternativ, jak s ICQ pokračovat. Je otázkou, zda to má v době Telegramu, Signálu, Jabberu (pro old school uživatele) atd.. nějaký smysl. Přesto upozorňuji na možnost, kterou poskytuje server Nina, který se snaží zachránit i jiné, historické IM, jako AOL. Dokonce můžete při registraci zvolit svůj UIN a pokud je volný, zachovat tak své původní ICQ "číslo".

Alternativní server podporuje i starší protokoly OSCAR, lze tedy použít i starší, později již nepodporované klienty, jako QIP2005 nebo staré verze oficiálního ICQ.



And tonight we can truly say...
[2] Vložil CoolGrovyle dne 27.06.2024 v 21:50:16, Odpovědět
IP hash: x9a78aee05e3f1e2d

S existencí Telegramu a Discordu se bohužel přítomnost ICQ stala poměrně redundantní. Tudíž si skutečně nemyslím, že zrovna zde se najdou tací, kteří by před výše zmíněnými dali přednost :)



lisakVUK
[3] Vložil lisakVUK dne 28.06.2024 v 11:35:04, Odpovědět
IP hash: eec184fb2a861f66

To je pravda. Nepředpokládám, že by se to začalo masivněji využívat, osobně jsem ICQ již zapínal velmi vyjímečně.

Jinak neoficiálích serverů ICQ je více již dlouho (třeba kicq.ru), tenhle ale vypadá docela seriozně a lze si registrovat svůj původní UIN (pokud je stále volný), což by se někomu mohlo z nostalgie líbit.



Milhaus
[4] Vložil Milhaus dne 29.06.2024 v 13:58:53, Odpovědět
IP hash: b16b5c75b0f78836

Tohle by pro mě reálně mělo smysl asi pouze v případě, že bych měl možnost si prolinkovat svůj starý ICQ účet a získat přístup ke svým historickým zprávám, atd. Ale na ICQ jsem se reálně přes 10 let nepřihlásil, takže ani nevím, jestli něco takového ještě vůbec evidovali (natož vlastní přihlašovačky) :D



lisakVUK
[5] Vložil lisakVUK dne 01.07.2024 v 10:04:01, Odpovědět
IP hash: eec184fb2a861f66

[4] Milhaus: Původní ICQ neukládalo zprávy na server. Ukládaly se v klientech (takže když si používal ICQ na více místech, každý klient měl jen historii toho, co si do něj přijal a z něj napsal) a ze svého hlavního klietna mám log zpráv od roku 2002. O hodně později, když ICQ koupil mail.ru, snad začali na serveru komunikaci nějak ukládat, ale jelikož jsem vždycky používal alternativní klienty (QIP2005, pak QIP2012, později R&Q), spoléhal jsem se na lokální historii.

Každopádně případná historie zpráv na serveru je vypnutím asi už nenávratně ztracena, pokud ji nemáš i lokálně.



Milhaus
[6] Vložil Milhaus dne 09.07.2024 v 09:44:52, Odpovědět
IP hash: b16b5c75b0f78836

[5] lisakVUK: to určitě nemám, notebook, který jsem v té době používal, už je dávno pryč, ale díky za vysvětlení, jak ICQ fungovalo :)



Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.


Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2024
Webdesign by Akela Taka 2001-2024
Novinky
Credits Novinky