Je pravda, že internet dal fenoménu Pokémon ještě další rozměr.
V dřevních dobách šlo zápasit a měnit jen lokálně přes link kabel, pokud někdo měl. Informací o pokémonech bylo jen poskrovnu, což dávalo příležitost šíření fám a mystifykací, jako třeba že pod náklaďákem se skrývá Mew. Na uvěřitelnosti jim dodávalo mystično vznášející se nad hrami v podobě různých glitchů. Třeba Missingno. si mohl ve hře vyzkoušet každý.
Ale taky to dalo prostor vydávání tiskovin jako Pokémon Magazín nebo různé encyklopedie pokémonů, kde se byť nestrukturovaně, ale přesto objevovaly reálné informace. Vidláci totiž neuměli anglicky a báli se vyhledávat v mezinárodních zdrojích, které už tehdy - byť v malé míře srovnáno s dneškem - existovaly.
Bylo zajímavé je objevovat. Škoda, že jsem si ty weby tehdy neuložil. Teď již většina z nich buď neexistuje, nebo se plynule vyvinuly ve weby moderní.
V současnosti je Pokémon úplně o něčem jiném díky možnosti zápasit a měnit online. Tím propojuje podobným způsobem, jakým kdysi propojoval hráče na lokální úrovni, virtuálně na úrovni globální. Gen VI hry jsou koncipované tak, že de facto od začátku hrajete s internetem (byť se to dá vypnout).
Rovněž informace o pokémonech včetně spoilerů jsou dostupné na mnoha místech. Někde obsah tvoří sami uživatelé; jinde stránky aktualizují nadšenci, kteří nemají nic lepšího na práci. Výsledkem je velké množství relativně spolehlivých zdrojů.
A v neposlední řadě existují komunitní stránky, kde se spojují vlastnosti Pokémonů a internetu a fanoušci spolu mohou interagovat přímo, ale nikoli hraním, ale konverzačně.